Ela Excellence’a Didim, Bodrum ve Kemer’de üç otel daha eklenecek

Antalya Belek’teki Ela Excellence oteline Didim, Bodrum ve Kemer’de üç otel daha eklenecek.

Bünyesindeki turizm yatırımlarını artıracaklarını söyleyen Özak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "Turizmde üç yeni otelle en büyük gruplardan biri olacağız" diyor. Haftalık ekonomi Dergisi Ekonomist’ten Levent Levent Gökmen Demirci’ye konuşan Özak, 450 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söylüyor. 

Özak Global Holding, Özak Tekstil, İnt-Er Yapı, Aktay Turizm, Özak GYO, Akyön Tesis Yönetimi şirketleri Özak GYO’nun yatırım planları konusunda bilgi veren Ahmat Özbalık şunları söylüyor:

“Turizmde de büyüme planımız var. Turizmde yapacağımız yeni yatırımlarla 2028 yılında Türkiye'nin en büyük turizm gruplarından biri olmayı planlıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki dönemde Didim'de tahsisini aldığımız araziye, Bodrum ve Kemer'de de kendi arazilerimiz üzerine üç yeni otel projesi geliştirmeyi planlıyoruz. Bu tesislerin detayları ve yatırım büyüklükleri yılın sonuna doğru netleşir. Ayrıca 2028 yılı sonrasında İstanbul, İzmir ya da kültürel zenginliği olan başka bir kentimizde Ela markası ile şehir oteli yapabiliriz. Yine 2028 sonrasında Ela markası ile yurtdışında şehir oteli ve resort otel açabiliriz.”300x200

Didim’den Kos ve Leros’a feribot seferleri yeniden başladı

Didim’den Yunanistan’ın Kos ve Leros adasına düzenlenen feribot seferleri 5 yıllık aranın ardından yeniden başladı.
Ayrıntılar
300x200

Ela Excellence’a Didim, Bodrum ve Kemer’de üç otel daha eklenecek

Antalya Belek’teki Ela Excellence oteline Didim, Bodrum ve Kemer’de üç otel daha eklenecek.
Ayrıntılar
300x200

Anda Barut Collection Didim açıldı

Ege ve Akdeniz Bölgelerindeki tesisleriyle 52 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Barut Hotels, Didim Delice Yarımadasında yaklaşık 150 milyon Euro'luk yatırımla kurduğu yeni oteli Anda Barut Collection hizmete aldı.
Ayrıntılar
300x200

Antik mirasın gölgesindeki ihtişam: Milet Tiyatrosu

Antik Yunan ve Roma uygarlıklarının izlerini taşıyan Milet Tiyatrosu, 2000 yılı aşkın tarihiyle ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor.
Ayrıntılar
300x200

Milet Müzesi Aydın'ın tarihî zenginliklerine ev sahipliği yapıyor

Aydın ilinin Didim ilçesi sınırları içinde, Balat Köyü yakınlarında bulunan Milet Antik Kenti, bölgenin tarihî ve kültürel mirasının önemli bir parçasını oluşturuyor.
Ayrıntılar
300x200

Priene Antik Kenti'nde muhteşem keşifler

Ege'nin masmavi sularıyla çevrili, Söke ilçesinin 15 km güneybatısında, Samsun Dağı'nın güney yamacında yükselen Priene Antik Kenti, tarihin derinliklerinde kaybolmuş bir hazine gibi duruyor.
Ayrıntılar