Doğal Güzellikler

 

     Aydın'ın doğa harikası ilçelerinden biri olan Didim'de bulunan doğal güzelliklerin hem yerli, hem de yabancı turistler tarafından kesinlikle ziyaret edilmesi gerekmektedir. Deniz, kum ve güneş üçlüsünden meydana gelen tatil sırasında, tarihi ve kültürel eserleri ve doğal güzellikleri de ziyaret edilecekler listenize ekleyebilirsiniz.

     Ege Denizi'nde çok eski zamanlarda meydana gelmiş olan volkanik patlama sonrasında oluşan Saplı Ada, Ege Bölgesi'nin en çok tercih edilen ve binlerce turistin geldiği altın renkli kumsalı ile şöhret kazanmış Altınkum Plajı, harika ormanları ve masmavi berrak suya sahip olan ve akıllarda yer edinen harika Bafa Gölü ve harika manzaranın keyfini sürebileceğiniz seyir tepesi, göçmen kuşları izleyebileceğiniz kuş gözetleme kulesi ve mükemmel fotoğraflar çekebileceğiniz foto safari imkanı sunan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı da Didim ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

     Keşfedilecek pek çok noktası ile her yıl binlerce turistin vazgeçilmez adresi olan Didim için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Didim Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.